1. Certyfikat GOST-R
 2. Deklaracja zgodności GOST
 3. Certyfikat GOST TR
 4. RTN Zezwolenie Rostechnadzor
 5. Certyfikacja Transportu Kolejowego
 6. Historia Certyfikacja w Rosji
 1. Świadectwo Higieniczne
 2. Certyfikat UkrSepro
 3. Deklaracja UkrSepro
 1. Certyfikat GOST-K
 1. Certyfikat BELGIS
 1. Wyznaczono datę wprowadzenia nowych przepisów technicznych Unii Celnej.
 2. Znaczny wzrost cła na skórzane obuwie importowane do Federacji Rosyjskiej.
 3. Nowe wymogi bezpieczeństwa dla urządzeń i maszyn.
 4. Rosja: o perspektywach i programie rozwoju na lata 2020-2025.
Certyfikat UkrSEPRO na Ukrainie

Certyfikacja na Ukrainie: certyfikat UkrSEPRO. Certyfikat zgodności Ukrainy.

Certyfikat UkrSEPRO jest dokumentem, który potwierdza zgodność produkcji ze wszystkimi wymaganiami i normami obowiązującymi na terytorium Ukrainy. Wartość formalną Certyfikatu UkrSEPRO można przyrównać do Certyfikatu ISO9000 – z tą różnicą, że UkrSEPRO jest Certyfikatem wewnętrznym Ukrainy, a ISO9000 – Europy Zachodniej. Certyfikat UkrSEPRO jest odpowiednikiem rosyjskiego GOST-R. Od posiadanie certyfikatu zależy decyzja służb celnych o pozwoleniu na przekroczenie granicy transportu z określoną produkcją.

Nawet jeśli służby celne z jakiegoś powodu przepuszczą nie certyfikowaną produkcję na terytorium Ukrainy, to taka produkcja w rzeczywistości nie ma szans by trafić do legalnych punktów dystrybucji (sklepy, centra handlowe etc.), od dzisiaj każdy, z wyjątkiem nielegalnych dystrybutorów, wymaga Certyfikatu UkrSEPRO. Na Ukrainie sukcesywnie zwiększa się kontrola sprzedawców, producentów i dystrybutorów, służby kontrolujące wymagają w pierwszej kolejności kompletu dokumentów i Certyfikatów.

Certyfikat zgodności UkrSEPRO jest wydawany przez niezależny akredytowany organ.

Certyfikat UkrSEPRO może być dobrowolny i obowiązkowy. Rodzaj certyfikacji określony jest w Ustawie o obowiązkowej certyfikacji Nr 28 od 01.02.2005 roku. Dobrowolna certyfikacji przeprowadza się na wniosek producenta, który bez względu na listę zawartą w Ustawie nr 28, chce potwierdzić jakość produkowanej przez siebie produkcji. Ma to na celu profilaktyczne sprawdzenie jakości oraz dodatkowe zagwarantowanie odbiorcy wysokiej jakości produktu. Obowiązkowa Certyfikacja w systemie UkrSEPRO odbywa się według 3 schematów:

 • Certyfikat zgodności Ukrainy na partię produkcji z kontrolą przedsiębiorstwa;
 • Certyfikat zgodności Ukrainy na partię produkcji z atestacją przedsiębiorstwa;
 • Certyfikat zgodności Ukrainy na partię produkcji.
Wnioskodawca sam wybiera dogodny schemat certyfikacji UkrSepro. Producent może ubiegać się o Certyfikat zgodności Ukrainy z terminem ważności od kilku miesięcy do 5 lat. W systemie UkrSEPRO zarówno oryginały jak i kopie Certyfikatów są wydawane na oficjalnych formularzach z hologramem. Te same formularze obowiązują przy obowiązkowej i dobrowolnej certyfikacji. W systemie Ukrsepro wyróżnia się 3 modele certyfikacji
 • Certyfikacja UkrSepro na partię produkcji;
 • Certyfikacja UkrSepro na jednorazową dostawę;
 • Certyfikacja UkrSepro na seryjną produkcję;
W przypadku pierwszych 2-óch modeli można otrzymać certyfikat z terminem ważności od 6 miesięcy do 1 roku na konkretną produkcję i na konkretnego odbiorcę, z kolei 3 model jest najbardziej uniwersalny, bo pozwala określić nieograniczoną ilość odbiorców poprzez wpisanie tylko producenta do Certyfikatu. Na podstawie protokółu badań jest wydawany Certyfikat w systemie UkrSepro.
W przypadku pytań o koszt certyfikacji UkrSepro na Ukrainie lub niejasności prosimy o kontakt telefoniczny z naszymi Ekspertami. Skontaktuj sie z nami